تبلیغات
کلیپ 3ex - کلیپ ایراتی 3ثط 3ex - فیلم شرایط

فروشگاه آنلاین کادویی

 
 
 
 
 

 

 

کلیپ 3ex - کلیپ ایراتی 3ثط 3ex - فیلم شرایط
صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0 طراح قالب

برای دانلود یولترا به پایین صفحه بروید

...::::Welcome To IRANISLAMIC98 :::::....

  خوش آمدید ...!

خرید آنلاین انواع کادو ( کادویی هدیه ، کادویی ولنتاین ، کادویی دوست دختر و پسر ، کادویی ازدواج و نامزدی ، کادویی مراسمات و غیره) کلیک کنید

کارهایی که باید بعد از نصب اوبونتو ۱۰.۰۴ انجام دهید (۲) – مدیریت مخازن و بسته‌ها
موضوع: | تاریخ ارسال: سه شنبه 25 مرداد 1390 
گر همراه ما در کاوشگر نسخه‌ی ۱۰.۰۴ اوبونتو را نصب کرده باشید، حالا وقت آن است که با جزئیات و بخش‌های مهم این سیستم‌عامل آشنا شوید. قبل از شروع باید با چند مفهوم آشنا شوید:

پکیج‌ها در لینوکس:

پکیج‌ها یا بسته‌ها، بسته‌های نرم‌افزاری‌ هستند که در قالب یک فایل آرشیو برای نصب بر روی توزیع‌های مختلف استفاده می‌شوند. بسته به اینکه از چه توزیعی استفاده می‌کنید نوع این پکیج‌ها متفاوت است. اوبونتو از پکیج‌هایی با فرمت deb‌ استفاده می‌کند.

مخازن در لینوکس:

مخازن یا همان repository ها منابعی عظیم از نرم‌افزار‌های مورد نیاز شما در لینوکس هستند. بسته به اینکه از چه توزیع لینوکسی استفاده می‌کنید، باید از مخازن همان توزیع یا توزیع‌های هم خانواده‌ی آن، نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را بیابید و استفاده کنید.

اگر همراه ما در کاوشگر نسخه‌ی ۱۰.۰۴ اوبونتو را نصب کرده باشید، حالا وقت آن است که با جزئیات و بخش‌های مهم این سیستم‌عامل آشنا شوید. قبل از شروع باید با چند مفهوم آشنا شوید:

پکیج‌ها در لینوکس:

پکیج‌ها یا بسته‌ها، بسته‌های نرم‌افزاری‌ هستند که در قالب یک فایل آرشیو برای نصب بر روی توزیع‌های مختلف استفاده می‌شوند. بسته به اینکه از چه توزیعی استفاده می‌کنید نوع این پکیج‌ها متفاوت است. اوبونتو از پکیج‌هایی با فرمت deb‌ استفاده می‌کند.

مخازن در لینوکس:

مخازن یا همان repository ها منابعی عظیم از نرم‌افزار‌های مورد نیاز شما در لینوکس هستند. بسته به اینکه از چه توزیع لینوکسی استفاده می‌کنید، باید از مخازن همان توزیع یا توزیع‌های هم خانواده‌ی آن، نرم‌افزارهای مورد نیاز خود را بیابید و استفاده کنید.

استفاده از مخازن چند مزیت دارد:
۱- همیشه از تغییرات و آخرین نسخه‌ی پکیج‌هایی که نصب کرده‌اید با خبر هستید.
۲- همیشه قادر خواهید بود از میان دسته‌های عظیم نرم‌افزاری که جمع‌آوری شده است، پکیج مناسب خود را یافته و نصب کنید.
۳- از صحت پکیج‌هایی که دریافت می‌کنید اطمینان خواهید داشت. چون یک بسته تا از لحاظ امنیت بررسی نشود در این مخازن قرار نمی‌گیرد.
فکر می‌کنم سوال خیلی از کسانی که در مهاجرت از ویندوز به لینوکس نگران آرشیو نرم‌افزارهای مورد نیازشان بودند، برطرف شده باشد. در لینوکس شما مجبور نیستید روی سیستم خودتان آرشیوی از نرم‌افزارهایی که استفاده می‌کنید داشته باشید. چون هر چیزی که لازم داشته باشید در این مخازن وجود دارد و اکثرا حتی برای پیدا کردن بسته‌ی مورد نظر خود نیازی به جستجو در گوگل هم نخواهید داشت.
مدیریت مخازن در اوبونتو:
برای مدیریت مخازن در اوبونتو باید از منوی اصلی به مسیر System ⟶ Administration ⟶ Software Sources بروید. بعد از انتشار هر نسخه‌ی اوبونتو ممکن است سرور اصلی که بر روی آن‌ مخازن قرار دارد، کند شود. برای اینکه منبع دانلود بسته‌های نرم‌افزاری را تغییر دهید بعد از باز کردن Software Sources از لیست باز شونده بخش Download from گزینه‌ی Server for Iran, Islamic Republic of  را انتخاب کنید. اگر گزینه‌ی Other را انتخاب کنید، پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید سرور جایگزین را مشخص کنید. اگر هم خواستید می‌توانید با کلیک بر گزینه‌ی Select Best Server اجازه دهید بهترین و پرسرعت‌ترین سرور موجود برای شما انتخاب شود.

Ubuntu Software Sources

همچنین با انتخاب گزینه‌ی Cdrom with ubuntu lucid lynix 10.04 می‌توانید از CD یا DVD که با آن اوبونتو را نصب کرده‌اید به عنوان مخزن استفاده کنید.

گاهی برای نصب کردن یک بسته نیاز به افزودن مخازن جدید دارید. معمولا هر مخزن یک APT Line دارد که مشخص کننده‌ی نوع، محل و اجزایی است که در آن مخزن وجود دارد.برای اضافه کردن مخزن جدیداز بخش Other Software و با انتخاب دکمه‌ی Add و وارد کردن APT Line مخزن مورد نظر، می‌توانید آن را اضافه کنید. برای مثال ppa:example-repository/ppa

apt line

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در اینجا دارید، امکان بروزرسانی است. برای تنظیمات بروزرسانی به قسمت Updates بروید. بسته به سرعت و ترافیک سرویس اینترنتی که استفاده می‌کنید، می‌توانید مشخص کنید که هر چند وقت یکبار و به چه صورت بسته‌ها به روزرسانی و نصب شوند.

بخش تنظیمات به روز رسانی در اوبونتو

بسته به سرعت و میزان ترافیکی که دارید قسمت Automatic updates را تنظیم کنید.

استفاده از Ubuntu Software Center:
ساده‌ترین و راحت‌ترین محل برای مشاهده‌ی پکیج‌های نصب شده Ubuntu Software Center است. به راحتی می‌توانید از دسته‌بندی‌های انجام شده، بسته‌ی نرم‌افزاری مورد نظر خود را پیدا کرده و نصب کنید. اگر تازه وارد دنیای لینوکس شده‌اید و هنوز با نام پکیج‌ها آشنایی ندارید، بهترین محل برای نصب بسته‌های مورد نیاز شماست. برای وارد شدن به آن از مسیر Applications ⟶ Ubuntu Software Center اقدام کنید.

Ubuntu Software Center

استفاده از Synaptic Package Manager
یک واسط دیگر برای مدیریت بسته‌ها و نرم‌افزارهای نصب شده است که از مسیر System ⟶ Administration ⟶ Synaptic Package Manager می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.
استفاده از خط فرمان:
در نهایت آخرین راه برای نصب پکیج‌ها ترمینال است. از مسیر Applications ⟶ Accessories ⟶ Terminal ترمینال را باز کنید. برای نصب پکیج مورد نیاز خود باید از دستور زیر استفاده کنید.

sudo apt-get install example-package

عملیات نصب به شرطی با موفقیت انجام می‌شود که پکیج مورد نظر شما در لیست مخازنی که انتخاب کرده‌اید موجود باشد.

در این نوشته سعی شد، نحوه‌ی مدیریت مخازن و نرم‌افزارها به زبانی ساده بررسی شود. در صورتی که تمایل دارید لیست مخازن که از آن‌ها برای دریافت پکیج‌ها استفاده می‌شود را ویرایش کنید، از دستور زیر استفاده کنید.

sudo gedit /etc/apt/sources.list

قبل از تغییر در این فایل حتما از آن یک نسخه‌ی پشتیبان تهییه کنید.

- قسمت اول و دوم سری «کارهایی که باید بعد از نصب اوبونتو ۱۰.۰۴ انجام دهید» را می‌توانید در قالب یک فایل PDF که توسط یکی از خوانندگان کاوشگر تهیه شده است، از اینجا دانلود کنید.

پی‌نوشت ۱: این مطلب ۲ هفته‌ای بود که آماده شده بود و در لیست پیش‌نویس‌ها قرار داشت، ولی به دلیل اینکه فرصت نکرده بودم تصاویر رو آماده کنم، انتشارش طول کشید.

پی‌نوشت ۲: محض رضای خدا از کلید ارسال نظر سریع هم استفاده کنید. ۲ کیلوبایت بیشتر خرج نداره! :دی

 

 

رآی به این مطلب بدید      ادامه مطلب | نظرات()

I  r  a  n   I  s  l  a  m  i  c

P--r-o--x-y

 

دانلود سک.س-دانلود فیلم ایرانی-دانلود کلیپ های ایرانی-کلیپ هم جنسی- کلیپ شورت-کلیپ کادویی- دانلود یولترا سورف-دانلود کلیپ-کلیپ-ایرانی-خارجی-چینی-سفید-کو..ن-کو..س-

لواط-لز..بین-بزرگترین سایت گیر ایرانی-بزرگترین سایت لز..بین ایرانی-بزرگترین انجمن سک...س -بزرگترین انجمن موبایل-بزرگترین انجمن کامپیوتر-بزرگترین انجمن-بزرگ ترین انجمن کامپیوتر-فروشگاه اینترنتی رایگان-محصولات-رایگان-خرید-خرید رایگان-اشانتیوم-مکه-کربلا-نتایج انتخابات-انتخابات ریاست جمهوری-انتخابات مجلس-دانلود عکس دختر-عکس پسر- عکس خوشگال ها-اصفهان- تهران-قم جمکران-مشهد-اهواز-فروش-رایگان-ارسال رایگان-ارسال-فروشگاه-کاندو-کادو-هدیه-میژه-مدرن-زید-دوست دختر-دوست پسر-شماره-موبایل-شماره موبایل-تلفن-فکس -فروشگاه محصولات شیک-انتیک-رومانتیک-هنری-ادبی-معاصر -جزوه- کاردانی-کارشناسی-مسابقه-کتاب-دانلود جزوه-دانلود-گیم-بازی-روز-بهروز-تقی-نقی-حسین-حسن-کارت شارژ-فروش کارت شارژ-خرید-موبایل-تلفن-دوربین-دجیتال-دوربین دیجیتال سلام خوبی خوبم بیا خرید کن باشه دوربین دجیتال دارم درجه یک دست دوم نو کهنه خریداریم فروشنده ایم می خری بخر بفروش بخرباش کفتر دارم نمی خوایی جوجه کفتر درمان کفتر کفتر بازی بلدی کامپیوتر دارم نرم افزار دارم تو داری می فروشم ماشین زیان پژو 206 پژو پارس مقایسه می کنم ال 90 تندر 90 خونه خریداریم خونه می فروشیم قیمت زمین قیمت نرم افزار همه هزیون هایی  می گیم برای فروش بیشتر ببین باید چه چیزهایی بنویسیم تا جلو توجه کنه ای داد بیداد دیگه نمی شه یه لغمه نون در آورد

پس ما می خریم نرم افزار می فروشیم شوکولات بیسکویت کولوچه بدم خدمتت هزار تومن داری بدی اگه داری بریز به شماره حساب باشه اگه این متن رو خوندی نخندی ها باشه فقط برای یه لغمه نرم افزار باید این ها رو بنویسم دانشجویی یه دیگه ترمی خیلی تومن به بالا بودو بودو تموم شد حراجش کردیم گلدون برقی غیر برقی دانشجویی برق جزوات برق جزوات کامپیوتر پروژه های برق کامپیوترهمه مودل همه رقم انجام میدیم هرکی خورد بخوره ما فقط میفروشیم بخر بخور خنک بنوشید فرزند بیشتر یارانه بیشتر پوشاک گرون هست پوشاک بچه بخر بیا بریم صفر ماشین صفر کیلومت میخوای دست دومش رو الان دارم با این شلوار رات نمی دهم دانشگاه برو عوض کن بعد بیا اخه الان نمی تونم عوض کنم نه تا عوض نکرده باشی رات نمی دم ارزش شلوار بیشتر کلاس درسه این چه وضعیش هست بابام قلبش درد میکنه مادرم ناراحتی اعصاب داره چیکار کنم خرجی نداریم کلی قست و وام سرمون ریخته کی به دادم میرسه هی عجب رسمیه خرج بیمارستان نداریم خرج دارو نداریم خرجی که بهمون میده عید شده کی لباس برامون میخره کی اخه ؟؟؟؟؟ یعنی کی تو که داری الان این ها رو میخونی میخری شماره دختر دارم شماره پسر تا دلت بخواد دارم فقط بایک تماش شما رو تبدیل به یک سوپر من میکنیم بوشهر گرم هست تو مییایی بریم کار من رفتم تو خودت تاکسی بگیر بیا اطلاعاتی که من دادم بهه خیلی بهری اره صدات معلومه صدات در نمی اید من سرم درد گرفته قورص داری بهم قرض بدی بهت میل میدم حالا صدات خییلی خوبه مواظب خودت باشه خیلی صداش غلام گرفته نه گرد و خاک هست باد و طوفان سومالی از عراق وارد میکنیم چینیش هم دارم بیا تموم داره میشه الان داره یواش یواش برف میاد بارون کی میاد ترشی دارم آموزش آشپزی دارم بای با ما رفتیم داره یواش یواش شارژمون تموم می شه بای--